KOŁO PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI - KPB

W tym roku członkowie koła spotykają się z opiekunem p. E. Rusiecką w poniedziałki od godz. 13.30 do 14.30.

Tak pracujemy:

Przygotowujemy plakaty, inscenizacje, wystawy, uczymy się wstawiać zdjęcia na stronę szkoły i biblioteki, uzupełniamy kronikę szkoły, a także od niedawna co poniedziałek wypożyczamy książki. Pomagamy młodszym kolegom i koleżankom w wyborze literatury. Nasz kolega Maciej Kądziołka zajmuje się opracowywaniem nowości i opisuje je na stronie internetowej, Wojtek Grzyb, Joasia Mróz i Julia Pachołek przygotowują teksty i zdjęcia do kroniki.

Poniżej kilka słów o święcie bibliotek szkolnych w październiku.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik 2012.

Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2012 r. brzmi:
"Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". W związku z tym świętem ogłosiliśmy konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji do ulubionej książki. Format i wykonanie dowolone.

Czekamy na prace do końca października.

Zapraszamy również na wystawę do czytelni pt. "DARY JESIENI".