Śmiecenie Odpada"

Kampania informacyjno – edukacyjna

24.X. 2012 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie miały miejsce fascynujące wydarzenia.Grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie pod opieką pan Małgorzaty Potaczały spotkała się z grupą świetlicową pracującą pod opieką pani Bożeny Szarek. Spotkanie obyło się w ramach regionalnej kampanii informacyjno – edukacyjnej  pn. „Nowe prawo odpadowe nowy styl życia Dolnoślązaków". W Chojnowie prowadzona jest  pod hasłem „Odpad  nie  odpad(ł)". Kampania finansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Na początku grupa świetlicowa przedstawiła scenki z życia odpadów. Przemówiła książka, puszka po coca coli, plastikowa butelka a nawet obierka od ziemniaków.  Na końcu głos zabrała Ziemia a wszystko ze śpiewem ptaków w tle. W świetlicy zapanowała cisza, do wszystkich dotarło przesłanie przekazane przez aktorów „ Człowieku nie śmieć". Gromkie brawa jakie zebrali aktorzy świadczą o bardzo wysokim talencie aktorskim uczniów. Po uczcie dla duszy do działania przystąpili gimnazjaliści. Poprzez zabawę uczyli swoich młodszych kolegów co to jest recykling oraz jak prawidłowo segregować odpady . Odkryli tajemnicę ubrań z polaru ! Okazało się, że temat odpadów może być interesujący a nawet zabawny. Już wkrótce powstaną prace plastyczne nawiązujące do tematyki recyklingu. Uwaga, uwaga!! Pojawią się portrety „ ambasadorów recyklingu". O tym wydarzeniu napiszemy już wkrótce.

Bożena Szarek

Więcej zdjęć w galerii           E.R