„ Podróż do Świata Winylowych Bajek"

czyli:

Bajki mojej mamy i mojego taty

W dniu 30.10.2012 uczniowie klas drugich ze świetlicy wraz z nauczycielką p. Dorotą Chopkowicz wybrali się w słowno-muzyczną podróż do „Zaczarowanego Świata Winylowych Bajek" - bajek, które jakiś czas temu, odtwarzali z gramofonu ich rodzice.

Aby wyprawa w pełni się udała, dzieci zaznajomiły się z obsługą gramofonu i dowiedziały się, czym jest płyta winylowa.

Wtedy to pierwszy, czarny krążek zatoczył swe koło i na dobre rozpoczęła się wesoła zabawa. Igła na płycie, jako pierwszą wybrzmiała dzieciom, ich ulubioną piosenkę z płyty TIK-TAK – pt: „Pan TIK –Tak". Po wokalnej rozgrzewce, przyszedł czas na wysłuchanie fragmentów baśni i bajek o „Bolku i Lolku i Królowej Zimie", „Przygodach Koziołka Matołka" i „Pszczółce Mai". Dzieci uważnie słuchały opowiadań, trafnie odpowiadając na  zadawane pytania. W dalszą podróż udały się z Panem Kleksem, który w czasie tanecznej zabawy, zdradził uczniom swój „sekret młodości" z „Poradnika  Młodego Zielarza".

A na zakończenie spotkania, uczniowie nie bojący się łamańców językowych  czytali i śpiewali piosenkę pt: „Zaklęcie Doktora PAJ-CHI-WO. Śmiechu z „łamańców" było co niemiara.

Więc niech to „winylowe" spotkanie, podsyca u dzieci czytanie…

Dorota Chopkowicz

Więcej zdjęć w galerii                              E.R