„Listopadowy, dyniowy dzień"

Już po raz drugi w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia w ramach „dyniowego dnia". Wygląda na to, że stają się one powoli świetlicową tradycją, tym bardziej, że tegoroczne dynie wyrosły z nasion zeszłorocznej świetlicowej dyni.

Uczniowie  przebrali je tym razem w zabawnego kowboja i wesołą kowbojkę. Dostojna para przyglądała się dyniowym konkurencjom, w których uczestniczyli  szkolni zawodnicy.

W zespołowych zabawach dzieci toczyły „wyścig z dynią", wyłaniały „największego piegusa", prezentowały styl „zabieganego kelnera" i biegały za swoimi butami.

Po sportowych rozgrywkach, uczniowie doskonale poradzili sobie z „dyniowym rebusem" i układanką,  a na koniec zajęć, wzięły ze sobą nasiona tegorocznej dyni, by zasadzić je na wiosnę. Kto wie, jak wielka dynia z nich wyrośnie?!

Dorota Chopkowicz

Więcej zdjęć w galerii                                        E.R