WYSTAWA "MOJE HOBBY"

Koło Przyjaciół Biblioteki wraz z opiekunem - bibliotekarką p. E. Rusiecką organizuje wystawę pod hasłem: „Moje hobby". Klasy 2 – 6 mogą zaprezentować swoje zbiory kolekcji, gromadząc je w czytelni naszej biblioteki.

Hobby (pasja, pot. konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie,  głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

Temat i hasło wystawy: „Moje hobby".

Cele wystawy:

1. Zaprezentowanie zbiorów gromadzonych przez naszych uczniów i nauczycieli.
  2. Stworzenie możliwości pokazania się uczniów ze swojej dobrej strony i zaistnienia na forum szkoły.
  3. Zwrócenie uwagi na to, że warto mieć jakieś hobby, ponieważ wiążą się z tym same korzyści – dobrze zagospodarowany i miło spędzony czas wolny oraz duży zasób wiedzy i umiejętności z danej dziedziny, potwierdzony nierzadko konkretnymi osiągnięciami (dyplomy, medale, puchary).
  4. Integracja środowiska szkolnego i dobra wspólna zabawa. Inspirowanie uczniów do odkrywania własnych zainteresowań poprzez ukazanie różnorodności kolekcji.

TERMIN: OD 20  do 26 listopada można przynosić podpisane swoje zbiory!!! Za najciekawsze zbiory nagroda!

Co możemy przynieść do biblioteki?

• muszle o różnych kształtach, barwie i wielkości,
  • kamienie (polne- o ciekawych kolorach i kształtach oraz skały i minerały),
  • monety z różnych państw,
  • modele pojazdów, klejone z drobnych elementów,
  • plakaty idoli - popularnych aktorów, piosenkarzy, zespołów muzycznych i sportowców,
  • wiersze napisane przez uczniów starszych klas gimnazjum,
  • prace plastyczne uczniów naszej szkoły,
  • dyplomy, puchary, medale i inne pamiątki uczniów, którzy reprezentują szkołę w zawodach sportowych lub uczestniczą w konkursach tańca towarzyskiego,
  • kolekcja papeterii z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych,
  • książki z różnych dziedzin, którymi interesują się nasi uczniowie,
  • pocztówki (seria „obrazów", seria rysunków z bohaterami telewizyjnych dobranocek, zbiór pocztówek „Chojnów i okolice",
  • znaczki (polskie i zagraniczne, o różnorodnej tematyce),
  • karty telefoniczne (polskie i zagraniczne),
  • różnego rodzaju karteczki i żetony- dodatki np. do chipsów,
  • zabawki z „jajek – kinder - niespodzianka",
  • figurki gipsowe i porcelitowe,
  • breloczki (z różnych miejsc Polski i świata; o oryginalnym, często zaskakującym kształcie),
  • komplet pajacyków o porcelanowych twarzach do zawieszania na ścianie,
  • zestaw drewnianych i wiklinowych szkatułek,
  • pudełka po zapałkach,
  • buteleczki po perfumach.