ZACZAROWANY ANDRZEJKOWY ŚWIAT

Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie przyszłości. Tradycyjnym wieczorem wróżb są ANDRZEJKI odprawiane w wigilię św. Andrzeja (29 listopada), które stanowią także idealny pretekst do spędzenia niezapomnianych chwil w gronie przyjaciół.

„Popołudnie" andrzejkowych wróżb zostało również zorganizowane w naszej świetlicy pod nazwą „Zaczarowany andrzejkowy świat". W zabawie uczestniczyli wychowankowie świetlicy z klas I – III. Na kilka dni przed planowaną imprezą dzieci przygotowywały okolicznościową dekorację oraz w miarę możliwości i umiejętności andrzejkowe stroje, przebrania. Stworzony nastrój sprzyjał zabawie…

Dzięki przychylności św. Andrzeja dzieci miały możliwość poznać imię przyszłego męża lub żony, swój wymarzony zawód oraz najbliższą przyszłość czyhającą za progiem świetlicy. Ślepy los kierował rękami dzieci wyciągającymi spod talerzy ukryte pod nimi przedmioty, symbolizujące odmienną drogę życia. Między wróżbami uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w zabawach zręcznościowych polegających między innymi na nawijaniu cukierków lub odbijaniu balonów.

„Hokus – pokus, czary – mary, aby wróżba się spełniła, złóżmy dary…" Tym optymistycznym akcentem zakończyło się andrzejkowe popołudnie w świetlicy.

Wychowawcy Świetlicy

(szerokość: 375 / wysokość: 566) (szerokość: 375 / wysokość: 566)

Więcej zdjęć w galerii                          E.R