JASEŁKA

Jak co roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole wystawiamy jasełka. Termin ten w języku staropolskim oznaczał "żłobek". Twórcą pierwszych jasełek był św. Franciszek, który zorganizował też pierwszą "żywą" szopkę. W ten sposób chciał przybliżyć ludziom prawdę o narodzeniu Chrystusa, by mogli ją nie tylko poznać , ale i przeżyć. Jasełka w formie przedstawienia wystawiano początkowo w kościołach, z czasem, gdy zaczęto w nie wplatać świeckie wątki, "wyszły" poza obręb kościoła. I tak kontynuując w naszej szkole staropolską tradycję w dniu 21 XII 2012r. wystawiliśmy jasełka w dwóch odsłonach. Najpierw dla klas IV-VI, a następnie dla klas młodszych.

Nasi mali aktorzy, to uczniowie wszystkich poziomów: od I do VI klasy. W głównych rolach Maryi i św. Józefa wystąpili uczniowie kl.V - Daria Jartyś i Maciek Galez.

W przygotowaniu przedstawienia pod kierownictwem ks. Jarosława Góreckiego uczestniczyli: p. Elwira Kądziołka z MOKSiR-u, p. katechetka Wanda Waszkinel, p. Renata Rychlińska z zespołem tanecznym oraz p. Zenon Chmielewski z szkolnym chórem.

Przedstawienie zakończyło się złożeniem życzeń przez p. dyrektor Elżbietę Borysewicz oraz przełamaniem się opłatkiem wszystkich z wszystkimi.

Wanda Waszkinel