CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

CZYTANIE Z PODZIAŁEM NA ROLE DLA NAJMŁODSZYCH

Cała  Polska czyta dzieciom –  to kampania, w której biblioteka uczestniczy od 2006 roku w naszej szkole. Korzyści, które płyną z głośnego czytania są nieocenione.  Czytanie rozwija i pobudza wyobraźnię, poprawia koncentrację, rozwija język, a także pozwala zrozumieć siebie i innych ludzi, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Pod koniec roku szkolnego bibliotekarka p. E. Rusiecka wraz ze starszymi uczniami  postanowiła trochę inaczej czytać młodszym kolegom i koleżankom, a mianowicie z podziałem na role. Wybraliśmy książeczkę Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka" i w dniu 17 czerwca czytaliśmy w ten sposób uczniom z klasy II a, a 18 czerwca dzieciom ze świetlicy.

Klasa II a

Dzieci z klasy III b czytają z podziałem na role dzieciom z klasy II c