Bezpieczny uczeń jako uczestnik ruchu drogowego

W ramach projektu „Bezpieczna czwórka – bądź ostrożny" w świetlicy w dniach 13 -14 listopada zostały przeprowadzone zajęcia pt: „Bezpieczny uczeń jako uczestnik ruchu drogowego". Ich celem było popularyzowanie wśród uczniów przepisów o ruchu drogowym.

W pierwszym dniu zajęć, dzieci poznały znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną dotyczącą pieszych i rowerzystów. Następnie podzielone na cztery kilkuosobowe zespoły pracowały nad wyznaczonymi zdaniami, w których pogłębiały zdobyte wiadomości.

Drugiego dnia, by utrwalić zdobytą wiedzę, uczestniczyły  w zabawie ruchowej w kole „Uwaga kolory" i ćwiczyły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie zajęć, w tych samych zespołach, wykonały pracę plastyczną zatytułowaną: „Moja bezpieczna droga do szkoły".

Wiedza i umiejętności z zakresu wychowania komunikacyjnego, to ważny element służący bezpieczeństwu naszych dzieci, zwłaszcza wobec wzrastającego natężenia ruchu.

Dorota Chopkowicz, Aleksandra Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)

(szerokość: 375 / wysokość: 248)  (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Więcej zdjęć w galerii                    E.R