„Zawsze patrzono na mitologię  jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca"

Jan Parandowski „Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian"

(szerokość: 137 / wysokość: 220)                          (szerokość: 143 / wysokość: 219)

W naszej szkole jest grupa uczniów, która interesuje się  mitami starożytnych Greków i Rzymian a swoją wiedzę poszerzają czytając literaturę poświęconą tej tematyce.

W tym roku szkolnym wielkim zainteresowaniem cieszył się  ogólnopolski konkurs czytelniczy, w którym wzięło udział 39 uczniów z klas VI- VIII. Sympatycy przygód Percy Jacksona mogli sprawdzić swoją znajomość książki Ricka Riordana „Złodziej Pioruna" rozwiązując test wiedzy. Najlepiej poradziła sobie z tym trudnym zadaniem Patrycja Marciniszyn z klasy 7a zajmując 2 miejsce w Polsce. Nagrodą za tak wysokie miejsce otrzymała Wyróżnienie oraz w nagrodę bon o wartości 50 zł do Empiku.

W I semestrze tradycyjnie odbył się  Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „Olimpus". Test wiedzy na poziome 1 rozwiązywało 11 uczniów z klas V-VI, natomiast na poziomie 2- 9 uczniów z klas VII- VIII.

Z młodszych klas tytuł LAURETA  po raz trzeci otrzymał Marcel Sobiechowski z klasy 6c, zajmując 6 miejsce w Polsce.

Test na poziomie 2 najlepiej rozwiązał Wiktor Cieśla z klasy 8c, który po raz drugi otrzymał tytuł LAUREATA zajmując 12 miejsce w Polsce.

(szerokość: 215 / wysokość: 285)                     (szerokość: 217 / wysokość: 287)