KREATYWNIE W KLASIE II B

Są uczniowie, którzy nie lubią czytać i omawiać lektur, ale nie drugoklasiści, którzy świetnie bawili się poznając „Przygody dziesięciu skarpetek" J. Bednarek. Najpierw poznali niektóre przygody bohaterek lektury, a później postanowili stworzyć własne historie ze skarpetkami w roli głównej. W twórczych opowiadaniach uczniów skarpetki spędzały ferie w niesamowitych miejscach, robiły zawrotne kariery sportowe, jako artystki, wizażystki, a nawet były gladiatorami. Niektórzy opowiadający wykazali się niesamowitą pomysłowością i fantazją. Później bohaterki lektury zostały „urealnione". Uczniowie wyczarowali ze starych skarpet maskotki  i pacynki. Skarpetki dostały „drugie życie", a uczniowie znów mieli możliwość wykazać się kreatywnością oraz pobawić stworzonymi przez siebie postaciami.

Grażyna Kośnik

E.R