ZAJĘCIA ZAWODOZNAWCZE  W SZKOLE DLA KLAS VIII

(szerokość: 190 / wysokość: 126)Dzięki Powiatowemu Zespołowi Szkół w Chojnowie, nasi uczniowie klas VIII wzięli  udział w warsztatach praktycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy. Mieli okazję zapoznać się różnymi maszynami m.in. obrabiarkami metali typu CNC , a także spróbowali swoich sił w zajęciach praktycznych. (szerokość: 190 / wysokość: 126)Zajęcia bardzo spodobały się naszym podopiecznym, a co najważniejsze przybliżyły tajniki zawodu operatora maszyn -  w szczególności CNC, który jest zawodem bardzo przyszłościowym.

(szerokość: 190 / wysokość: 126)Wartościowymi  i przydatnymi zajęciami okazał się cykl zajęć z Panią Sylwią Krynicką – doradcą zawodu  Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnowie.  Zmiany na rynku pracy, pojawienie się nowych zawodów oraz istniejące bezrobocie wymaga od dzisiejszych absolwentów szkół planowania własnej kariery zawodowej, dużej mobilności i umiejętności aktywnego poszukiwania pracy. Dlatego też, na prośbę szkolnego doradcy zawodu, Pani Sylwia przeprowadziła warsztaty pt. „ Zawody przyszłości". (szerokość: 375 / wysokość: 249)Ósmoklasistom przedstawiono barometr zawodów na 2019 rok, zapoznano ich ze stopą procentową bezrobocia w Polsce, a także w ich regionie.  Pojawiło się wiele pytań dotyczących niepowodzeń przy wyborze zawodu i radzenia sobie na rynku pracy. Uczniowie wypełnili test osobowości wg. J. Hollanda, który również mogli omówić na forum. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Krynickiej za poświęcony nam czas i przeprowadzenie zajęć.

Doradca zawodu – Małgorzata Kozioł

Więcej zdjęć w galerii          E.R