DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOZNAWCZA W SZKOLE – WARSZTATY KULINARNE

(szerokość: 375 / wysokość: 249)Uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Zajęcia miały  za zadanie przybliżyć naszym podopiecznym zawody zawiązane z gastronomią. Warsztaty poprowadzili uczniowie drugiej klasy technikum żywienia i gastronomii. Pieczę nad zajęciami trzymały  Panie nauczycielki Powiatowego Zespołu Szkół – Pani Agnieszka Kilkus, oraz Pani Małgorzata Bury. (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Ogromnym i miłym  zaskoczeniem okazały się różnorodne potrawy do przyrządzenia, z których miała powstać prawdziwa uczta. Produkty bardzo dobrej jakości jeszcze bardziej zachęciły dzieci do działania. Obserwując z boku poczynania  ósmoklasistów, można było zauważyć, że krojenie, mieszanie, ugniatanie ciasta, a nawet smażenie naleśników nie jest im obce. Praca nad posiłkami przebiegała bardzo sprawnie, a efekt końcowy można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, z nowymi doświadczeniami i pełnymi żołądkami.  Dziękujemy bardzo za tak wspaniałe i przyjemne przybliżenie nam zawodów związanych z gastronomią.

Doradca zawodu – Małgorzata Kozioł

WIĘCEJ ZDJĘĆ  W GALERII       E.R