PÓŁFINAŁ XV EDYCJI KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

"UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ" 2019

W środę 27.03.2019 r. w Legnicy odbył się półfinał XV Edycji Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" 2019 pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Głównym celem konkursu jest  podnoszenie świadomości znaczenia działań związanych z zapobieganiem zagrożeniom dla bezpieczeństwa ogólne pojętego oraz podnoszenie poziomu świadomości i utrwalania kultury bezpieczeństwa ekologicznego dzieci i młodzieży w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy 6 c, o których śmiało można powiedzieć - młodzi ratownicy: Hanna Sikora, Natalia Roznowska i Bartosz Górnicki. Zajęli trzecie miejsce i tym samym zakwalifikowali się do etapu dolnośląskiego konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć", który odbędzie się we Wrocławiu 17 maja. Hania, Natalia i Bartek wykazali się bardzo dużą wiedzą w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, ekologii, higieny, wiedzy przeciwpożarowej i komunikacyjnej. BRAWO!

Do konkursu przygotowały uczniów Pani Bernarda Mormul i Pani Grażyna Mazur, nasza niezastąpiona pielęgniarka.

Powodzenia w dalszych zmaganiach we Wrocławiu!

E.R