KLASA V d NA SPOTKANIU AUTORSKIM Z KATARZYNĄ RYRYCH W MBP W CHOJNOWIE

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Katarzyna Ryrych jest pisarką, poetką, malarką, nauczycielką angielskiego żołnierzy wyjeżdżających na misje np. do Afganistanu. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka jest trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, otrzymała również Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Książka  „O Stephenie Hawkingu..." została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY (Międzynarodowa Izba ds. Książki Dla Młodych).(szerokość: 190 / wysokość: 142)

W dniu 2 kwietnia klasa V d wraz z bibliotekarką udała się do MBP w Chojnowie na  spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych,  w ramach XIX edycji Bliżej Książki. Autorka podczas spotkania opowiadała o swoich przygodach z książką o nauczycielce, która przewidziała, że zostanie pisarką, o  podróżach, które były źródłem jej inspiracji twórczej. W swoich książkach opisuje ludzi niepełnosprawnych, bezdomnych.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość do zadawania pytań, a także dokonania zakupu książek i  otrzymanie autografu pani Katarzyny.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie p. dyrektor B. Landzberg i pracownikom MBP w Chojnowie.

Koordynator szkolny do współpracy z MBP: Elżbieta Rusiecka

Więcej zdjęć w galerii   zdj.  E.R