Ogólnopolski sukces klas 7c i 7d
w projekcie Klimatyczna Klasa!

Klasy VII c i VII d wraz z wychowawczyniami p. Anetą Czapską i p. Marzeną Rudzką – Kupczyńską w bieżącym roku szkolnym realizowały kampanię społeczną w ramach projektu Klimatyczna Klasa. Wszystkie nasze działania opisywaliśmy już tutaj wcześniej. Kampania prowadzona przez klasy VII c i VII d pod hasłem „Działamy z ENERGIĄ" wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Dzieci chronią klimat" organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa, zachwyciła organizatorów oryginalnością i zaangażowaniem uczniów i została nagrodzona! Znaleźliśmy się w gronie 3 wybranych szkół, spośród wielu które wzięły udział w tym konkursie (nagrodzone kampanie można zobaczyć tutaj). W nagrodę wszyscy uczniowie klas VII c i VII d wraz z wychowawczyniami wezmą udział w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się 24 maja w Warszawie i zostaną poprowadzone przez naukowca, prof. Anetę Afelt. Tematyka warsztatów będzie poświęcona ważnej i niezwykle aktualnej sprawie ekologii, a dokładnie tematem warsztatów będzie: „Jak odzyskiwać wodę z zanieczyszczonych źródeł?" Dzięki naszej kampanii społecznej wiemy już dużo na temat oszczędzania energii, więc teraz mamy nadzieję dowiedzieć się czegoś na temat walki z zanieczyszczeniami wód. Z pewnością podzielimy się tą wiedzą oraz naszymi wrażeniami z warsztatów zaraz po powrocie!

7c i 7d wraz z opiekunkami