„Czwórka" w Mościskach!

(szerokość: 375 / wysokość: 210)W dniach 1-5 maja 2019 r. delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w Mościskach na Ukrainie. Jednym z celów wizyty było przekazanie naszym rodakom uczącym się w Średniej Szkole nr 3 z polskim językiem nauczania, im. Królowej Jadwigi w Mościskach, darów które zostały zebrane przez uczniów „Czwórki" oraz parafię św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Były to m.in. przybory szkolne, tornistry, materiały edukacyjne a także środki czystości.

Podczas pobytu w Mościskach delegacja miała okazję zwiedzić miasto i jego okolice, a także Lwów i Cmentarz Łyczakowski. Ponadto uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych, prezentacji projektu pn. „Wpływ wody na życie człowieka" oraz spotkała się z uczniami i nauczycielami szkoły. Punktem kulminacyjnym wizyty były obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły się mszą w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a zakończyły piękną akademią przygotowaną przez uczniów, składającą się z prezentacji historycznej, pieśni patriotycznych i polskiego poloneza. Miło, że choć przebywający w innym kraju, wszyscy zebrani mogli poczuć się prawdziwymi Polakami!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki darów, które z pewnością będą służyły polskim uczniom na Ukrainie i podniosą standard ich nauki.

Natalia Halikowska

E.R