WYCIECZKA KLASY I a i I c DO WRZOSOWEJ CHATY W BORÓWKACH

(szerokość: 375 / wysokość: 250)W miniony piątek 10 maja b. r. uczniowie klasy I a i I c udali się do miejscowości Borówki w Gminie Gromadka, aby zgłębiać tajniki zielarstwa. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od edukacyjnego spaceru po ziołowym ogrodzie z sympatyczną Panią zielarką, która opowiedziała nam o wybranych ziołach i ich zastosowaniu w życiu codziennym. Było to bardzo miłe doświadczenie, gdyż uczniowie zgłębiali tajniki ziół poprzez dotyk i węch. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach zielarskich, gdzie pod fachowym okiem Pani zielarki stworzyliśmy własną kompozycję ziół zamkniętą we własnoręcznie wykonanych zapachowych woreczkach. Kolejnym punktem programu były warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie poznali sposób lepienia i wypiekania w piecu pierogów według starej receptury o apetycznej nazwie „Litewskie niebo w gębie". Nie zabrakło także kiełbasek z ogniska oraz wesołej zabawy w pięknym ogrodzie otaczającym Wrzosową Chatę. I nawet padający od czasu do czasu deszcz nie popsuł nam świetnej zabawy, o której będą nam przypominać zapachowe woreczki przywiezione z tego niezwykłego miejsca.

Wych. Agnieszka Barszczyk i Marzena Kazieczko

Więcej zdjęć w galerii              E.R