Poczytajmy razem! Wizyta świetliczków klas II B i II D w PRZEDSZKOLU „SKRZAT"

Dużo dzieci traktuje czytanie jako jeszcze jeden obowiązek . Wydaje im się, że muszą czytać, bo tego oczekują od nich nauczyciele i rodzice. W takiej sytuacji trudno o to, żeby książka stała się dla nich źródłem przyjemności. Im szybciej uda nam się zmienić ich nastawienie, tym lepiej dla nich, bo czytanie może być fantastyczną przygodą! Często prosimy, aby dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przynosiły ze sobą ulubione książki  z domu i czytały dla innych świetliczków w grupie. Lektury są bardzo różnorodne. Czasami słuchamy wierszy dla dzieci, a innym razem fragmenty książek przygodowych lub fantastycznych.  Ważne jest to, aby wzajemnie zachęcać się do czytania! Dlatego też, udaliśmy się z wizytą do pobliskiego  przedszkola „Skrzat", gdzie czekały na nas wspaniałe przedszkolaki. Starsi koledzy postanowili umilić czas skrzatom i przeczytać im swoje ulubione wiersze i opowiadania. Tego dnia nasze dzieci świetlicowe poczuły, że czytanie dla innych sprawia im wiele radości! Mamy nadzieję, że naszym słuchaczom udzieliła się ta euforia i z przyjemnością przyjmą nas następnym razem.

Wychowawczyni świetlicy Małgorzata Kozioł

E.R