WARSZTATY LITERACKIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W CHOJNOWIE

(szerokość: 375 / wysokość: 281)W dniu 14 maja 2019 r. uczennice klas VII z DKK (Dyskusyjny Klub Książki) uczestniczyły w warsztatach literackich pt. "Inspiracje" zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - programu promocji czytelnictwa i bibliotek organizowanego co roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Głównym celem Tygodnia Bibliotek jest zainteresowanie uczniów literaturą piękną. Warsztaty literackie były prowadzone przez pisarkę Agnieszkę  Gil, która zadebiutowała w antologii Wesołe historie (2004), publikuje także w lokalnych miesięcznikach. W 2008 roku ukazała się jej powieść nie tylko dla młodzieży pt. Dziki szczaw. Pisarka współpracuje z redakcją serwisu dla rodziców eDziecko.pl, czasopisma dla młodzieży "Świat Matematyki" oraz redakcją miesięcznika "Pawłowice", gdzie publikuje cykl tekstów dla rodziców.

Uczniowie przez 4 godziny aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Pod czujnym okiem pisarki wykonywali różne ćwiczenia literackieMieli okazję spróbować swoich sił podczas opisywania wybranej przez siebie postaci, a także pisania krótkich opowiadań,

Zajęcia przebiegały w miłej i atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Koordynator szkolny do współpracy z MBP w Chojnowie: E. Rusiecka

E.R