KLASA I a Z WIZYTĄ W CHOJNOWSKIEJ STRAŻY POŻARNEJ

(szerokość: 375 / wysokość: 249)W poniedziałek 27 maja b.r. klasa I a wybrała się z wizytą do siedziby Straży Pożarnej. Uczniowie w czasie pobytu przeszli ścieżkę edukacyjną „Ognik" i dowiedzieli się, m.in. po co i co to jest czujka dymu, tlenku węgla, jak wygląda droga ewakuacyjna, co robić gdy pojawi się dym w domu? Uczniowie mogli również poznać na czym polega praca strażaka i odbyć przejażdżkę wozem strażackim. Skorzystaliśmy również z uprzejmości obecnych na miejscu ratowników medycznych, którzy opowiedzieli uczniom o swojej pracy i pokazali różne ciekawe sprzęty mieszczące się w  karetce pogotowia. Z pewnością było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, za które serdecznie dziękujemy chojnowskim strażakom i ratownikom medycznym.

Wych. Agnieszka Barszczyk

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII              R.R