Maj - pełen wrażeń, uśmiechu i zabawy

10  maja klasa IId odwiedziła Żywe Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Naszą wizytę w manufakturze ceramiki rozpoczęliśmy od zwiedzania zakładu. Wędrując przez halę fabryczną widzieliśmy jak powstają naczynia kamionkowe - począwszy od ręcznego toczenia masy ceramicznej, wyciskanie przez formę, zdobienie, aż po wypalanie w piecu. Okazało się, że praca ta wymaga ogromnej precyzji i skupienia. Po zwiedzaniu przyszła kolej na warsztaty, na których dzieci  samodzielnie mogły udekorować swój talerz, wcześniej przygotowany przez pracowników. Dostały gotowe pieczątki i farby. Każdy uczeń podczas tej czynności mógł poczuć się młodym ceramikiem, rozwinąć swoje zdolności manualne oraz artystyczną wrażliwość. Wycieczkę zakończyliśmy w przyzakładowym sklepie, w którym nabyliśmy pamiątkowe okazy- dziewczyny porcelanową biżuterię, a chłopcy kubki i magnesy. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca - poznaliśmy ciężką pracę osób, które tworzą piękne i oryginalne  przedmioty.

Więcej zdjęć  w galerii

Kolejnym dniem pełnym wrażeń  było przedstawienie  z  okazji Dnia Ziemi dla  wszystkich klas pierwszych. Uczniowie klasy IId  przygotowali  pod opieką  Pani Anety Gac inscenizację pt: „Jak rozweselić  Ziemię". Części mówione przeplatane były piosenkami o przyrodzie, a całość skłaniała obecnych do refleksji nad przyrodą i jej losem. Drugoklasiści przypomnieli nam, że każdy z nas może dbać o nasze środowisko oraz zapobiegać jego zanieczyszczeniu poprzez własną postawę. Na zakończenie zapoznali klasy pierwsze  z kodeksem ekologa, czyli zbiorem zasad, jakimi należy się kierować by chronić Ziemię – naszą planetę. Spektakl został odebrany przez pierwszoklasistów z entuzjazmem i nagrodzony  gromkimi brawami.

Więcej zdjęć w galerii

W ostatnim dniu maja wybraliśmy  się do pobliskiej Pizzerii „Alvaro" gdzie czekały na nas gorące i pachnące pizze. A to wszystko po to, aby wspólnie uczcić zbliżający się Dzień Dziecka. Apetyt był duży, pizza przepyszna, humory dopisywały. Pizza znikała w mgnieniu oka. Najedzeni, zadowoleni wróciliśmy do szkoły i tak minął nam maj - pełen wrażeń, uśmiechu i zabawy...

Wychowawca klasy: Aneta Gac

Więcej zdjęć w galerii                  E.R