SPOTKANIE AUTORSKIE

Z PISARKĄ ANNA CZERWIŃSKĄ-RYDEL

W dniu 6 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy  V c  uczestniczyli  w imprezie czytelniczej z  pisarką  Anną Czerwińską-Rydel w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XVI Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami – projektu Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH: Mistrzowie literatury dzieciom.  Pisarka Anna Czerwińska - Rydel  z wykształcenia muzyk i pedagog.  Jest pomysłodawczynią serii biograficznych powieści o wielkich Polakach. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Podczas spotkania pisarka mówiła o swojej twórczości.  Przeczytała klika fragmentów  z książki  „Moc czekolady: opowieść o Wedlach i czekoladzie. Pisarka z Dariuszem Kubiakiem z Wydawnictwa Literatura, obejrzała też wystawę prac zgłoszonych na konkurs plastyczny „Mój Mistrz literatury". Wspólnie wybrali 3 rysunki na finał konkursu i nagrodzili ich autorów: Martę Jadach i Hannę Markiewicz z SP 3 oraz Martynę Myśliborską z SP 4 - GRATULACJE DLA MARTYNY. Podczas spotkania  uczestnicy mogli kupić książki autorki i zdobyć jej autograf.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Koordynator szkolny do współpracy z MBP: Elżbieta Rusiecka

Zdjęcia: http://www.biblioteka.chojnow.eu