Zajęcia profilaktyczne o bezpieczeństwie w świetlicy szkolnej

Ważnym elementem pracy świetlicy szkolnej jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim wychowankom. W związku z tym we wrześniu uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w cyklu zajęć profilaktycznych, które miały na celu uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły. Najważniejsze uwagi z zakresu bezpieczeństwa zostały przekazane w sposób przejrzysty, komunikatywny i atrakcyjny dla uczniów. Podczas zajęć profilaktycznych wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, wdrażali zasady bezpiecznego zachowania się w świetlicy, na przerwach, na korytarzach szkolnych, przed szkołą, na boisku, w domu i omawiali inne niebezpieczne sytuacje, które obserwują na co dzień. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi znakami drogowymi i zasadami ruchu drogowego. Poznali również ważne numery telefonów alarmowych oraz brali udział w zabawach ruchowych i scenkach dramowych utrwalających zdobyte wiadomości na temat bezpieczeństwa i zachowań w trudnych sytuacjach. Podsumowaniem cyklu zajęć na temat bezpieczeństwa był quiz na bazie popularnej gry telewizyjnej" Bawimy się w Milionerów", na który świetliczków z klas drugich zaprosiła p. Bożena Szarek. Przy udzielaniu odpowiedzi każdy zawodnik mógł posłużyć się 3 kołami ratunkowymi- pół na pół, telefon do przyjaciela oraz pytanie do publiczności. Świetliczaki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi pytaniami.

wst. E.R