TYDZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA W ŚWIETLICY

(szerokość: 190 / wysokość: 142)W tym tygodniu w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia z cyklu: „Zdrowe odżywianie", podczas którego dzieci:

- oglądały bajki i filmy edukacyjne na temat zdrowego stylu życia,

- wysłuchały wszelkich niezbędnych informacji dotyczących zdrowego trybu życia i higieny,

- wymieniały się spostrzeżeniami dotyczącymi posiłków, które spożywają na co dzień,

- przygotowywały wspaniałe posiłki,

- brały udział w licznych zabawach i konkursach, rozwiązywały krzyżówki.(szerokość: 375 / wysokość: 500)

Zakończeniem tygodnia zdrowego odżywiania było przygotowanie przez dzieci - pod okiem wychowawców– zdrowych kanapek. Świetliczaki  z klas drugich z wielkim zapałem zabrali się do pracy, mieli możliwość zaprezentowania zarówno swoich zdolności manualnych, jaki i twórczych oraz autorskich pomysłów dziecięcej wyobraźni. Efekty pracy dzieci przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Kanapeczki na pieczywie ryżowym, bułeczki oraz chlebek pełnoziarnisty gościły na naszych stołach w towarzystwie świeżych warzyw. Był król i królowa, zwierzątka, serduszka oraz różne inne rozmaitości. Ponadto zorganizowany został konkurs podsumowujący tydzień dobrego żywienia – krzyżówki, zgadywanki i inne rozmaitości, w których dzieci ochoczo brały udział. Najważniejsze, że w naszym „Tygodniu zdrowego żywienia" brakowało słodyczy i chipsów, które często zauważamy w diecie naszych najmłodszych. Mamy nadzieję, że nasze świetliczaki na długo zapamiętają tą wspaniałą lekcję, gdyż zdrowe odżywianie jest najlepszą podstawą do budowania prawidłowych postaw u naszych dzieci.

Więcej zdjęć w galerii       wst. E.R