Tydzień projektów

(szerokość: 190 / wysokość: 126)Wszyscy dobrze wiemy, że nauka języków jest bardzo ważna i przynosi wiele korzyści, a język angielski jest najbardziej popularnym językiem na świecie, dlatego zachęcamy do nauki języka angielskiego.

foto królowej: Pixabay.com

26.09. obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, dzień ten ogłosiła Rada Europy pragnąc zwrócić uwagę na znaczenie nauki języków. (szerokość: 180 / wysokość: 180) Tego dnia w naszej szkole rozpoczął się Tydzień Projektów pod nazwą „Znam Języki Obce". Z tej okazji  odbędą się apele dla wszystkich klas.

26.09. odbył się apel dla klas I – III.  Przygotowania do apelu trwały już od dłuższego czasu. Uczennice klasy VIII b udekorowały hol szkoły i salę gimnastyczną. Inni uczniowie przygotowywali się do przedstawienia. Dekoracje do apelu przygotowały Maja i Jessica przy pomocy swoich utalentowanych mam. Uczniowie klasy VIII b dla uczniów klas I – III przygotowali inscenizację bajki „Czerwony Kapturek". Wszyscy zadbali o swoje stroje, a Karolina jako narrator pięknie przeniosła nas w świat bajek. Podczas apelu śpiewająco zaprezentowały się uczennice klasy II c, które przygotowała p. Marzena Kazieczko. Zachwyciła nas swoim głosem Ola, w piosence Vance Joy „Riptide". Wystąpili również Julia jako narrator przedstawienia i Tymoteusz, (szerokość: 190 / wysokość: 253)który wyrecytował wiersz „Królewska Anglia".  Na scenie pojawili się specjalni goście, Królowa Elżbieta II, żołnierz z czasów II Wojny Światowej i grupa The Beatles.  Tego dnia mogliśmy spróbować pysznych muffinek i podziwiać piękne dekoracje. Wszyscy uczniowie spisali się wspaniale.

Podczas apelu przyznane zostały nagrody za udział w konkursie na portret Elżbiety II.

Nagrody za I miejsce otrzymały:

Klasy I – Aleksandra Chylak

Klasy II – Alicja Działo

Klasy III – Martyna Bandziak

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz rodzicom klasy VIII b i II c za pomoc.

Opr. Iwona Nowicka

(szerokość: 750 / wysokość: 562)      Więcej zdjęć w galerii

Więcej zdjęć w galerii         wst. E.R