Wycieczka klasy II d do „Wioski Smaków"

(szerokość: 375 / wysokość: 375) W ubiegłym tygodniu klasa II D wybrała się na wycieczkę do „Wioski Samków".

Na samym początku zmieniliśmy się we „włoskich" kucharzy, ponieważ naszą przygodę zaczęliśmy od własnoręcznego przygotowania pizzy! Dzieci z przyjemnością zabrały się do tego zadania. Można było zauważyć, że przygotowanie ciasta na włoski przysmak nie jest im obcy. Świetnie poradzili sobie z tym zadaniem . Kiedy pizza powędrowała do pieca, na nas czekało kolejne zadanie….Quest – czyli wyprawa młodych odkrywców „Szlakiem Lipowego Zagajnika". Za pomocą mapy, wspólnymi siłami musieliśmy odnaleźć ukryty skarb. Podczas zadania zwiedziliśmy całą wioskę Lipiany, dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat tego miejsca, a także „zdrowotnych sposobów". Po rozwiązaniu wielu zagadek z wielkimi uśmiechami na twarzy dotarliśmy do naszego skarbu. Następnie udaliśmy się  na lipową herbatkę i  racuchy z domowymi konfiturami, a także  pyszną pizze.(szerokość: 375 / wysokość: 281) Po obfitym posiłku przyszła kolej na dalsze atrakcje.  Dzieci poznały sztukę dekoracji z masy marcepanowej i wzięły udział w „Olimpiadzie kulinarnej", gdzie rywalizacja była bardzo zacięta. Wycieczkę możemy uznać za bardzo udaną! Wszyscy wróciliśmy do domu szczęśliwi, dzierżąc w dłoni certyfikat „Młodego kucharza".

Wychowawczyni Małgorzata Kozioł

Więcej zdjęć w galerii               E.R