ŚWIETLICZAKI NR 4  ZAKOŃCZYŁY  SWOJĄ PRZYGODĘ  Z MEGAMISJĄ

Dzisiaj świetliczaki z  klas trzecich  wraz ze swoją wychowawczynią p. Aleksandrą Korbą zakończyły swoją przygodę z MegaMisją. W świetlicy odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów, które otrzymaliśmy od MegaMisji.

Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy angażuje najmłodszych do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i budowania społeczności przy wykorzystani Internetu i technologii. W ciągu 10  miesięcy roku szkolnego ( z przerwą wakacyjną) dzięki programowi Fundacji Orange świetliczaki poszerzyły wiedzę w różnych obszarach tematycznych. MegaMisja dała dzieciom solidną bazę mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obejdziemy się bez technologii. Dzieci pracując w grupie podejmowały kolejne zadania MegaMisji. Świetliczaki zdobyły ważne w cyfrowym świecie kompetencje, uczyły się jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiedziały się jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobyły także umiejętności praktyczne, m.in., uczyły się, jak organizować kampanie społeczne. MegaMisja nie polegała jedynie na zajęciach przy komputerze – świetliczaki  robiły to, co lubią najbardziej: rysowały, wycinały i dyskutowały.  W ten sposób ćwiczyły także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i osiągania kompromisów. MegaMisja stawiała na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszyła nabywanie cyfrowych kompetencji.

Bożena Szarek

Lider programu