Wyjątkowy gość w klasie II D

(szerokość: 375 / wysokość: 249)W ubiegłym tygodniu klasę II d  odwiedził wyjątkowy gość   – pradziadek naszego ucznia Arkadiusza Mazurkiewicza, pan Józef Junkiewicz.  W tym miesiącu na godzinach wychowawczych poruszaliśmy temat pt: „Szacunek dawniej i dziś". Spotkanie z panem Józefem okazało się wspaniałym dopełnieniem naszych rozmów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali bardzo ciekawej i wzruszającej historii życia naszego gościa, który opowiadał o ciężkich czasach podczas II wojny światowej.  (szerokość: 375 / wysokość: 249)„Byłem niewiele od Was starszy, kiedy zaczęła się wojna….." -  zaczął pan Józef. Jako dziecko został rozdzielony z rodzicami i starszą siostrom, później  zesłany na Syberię. Losy naszego mówcy były bardzo ciężkie, lecz szczęście, które mu towarzyszyło sprawiło, że mógł  teraz opowiedzieć nam  tę historię.  Podczas naszego spotkanie poruszyliśmy również  takie tematy jak niepodległość oraz patriotyzm.

Bardzo dziękujemy panu Józefowi Junkiewiczowi oraz panu Michałowi Mazurkiewiczowi za tak wartościową lekcję historii.

Małgorzata Kozioł

E.R