Wspaniały grudzień w klasie II D

Grudzień to miesiąc obfitujący w same wspaniałości, można by rzec – najprzyjemniejszy w roku! W klasie II d w trakcie tego miesiąca już sporo się wydarzyło -  a jeszcze wiele przed nami.

(szerokość: 375 / wysokość: 249)Zaczęliśmy od Barbórki i wspaniałego gościa - Pana Wojciecha Gachowskiego - czynnego górnika kopalni KGHM Polska Miedź -  Polkowice-Sieroszowice. Dzieci miały okazję zgłębić swoją wiedzę na temat wszystkich kopalni w naszym kraju. Poznały galowy strój, który nie tylko zobaczyły, ale także wysłuchały historii jego powstania.  Uczniowie również obejrzeli film o pracy pod ziemią. Nasz miły gość z wielką pasją opowiadał o tym tak ważnym zawodzie. Oczywiście nie zabrakło wielu pytań, które dzieci zadawały z wielkim zaangażowaniem. Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi za wizytę i życzymy wszystkiego dobrego na dalsze lata pracy!

Kolejnym wspaniałym akcentem naszego ulubionego miesiąca, okazały się warsztaty bożonarodzeniowe w chojnowskim muzeum, gdzie dzieci miały okazję stworzyć prawdziwe cudeńka – stroiki, które z dumą zaniosły do swoich domów.

(szerokość: 375 / wysokość: 249)Następnego dnia siedząc w naszej klasie….usłyszeliśmy ten wspaniały dźwięk - „Dzyń , dzyń, dzyń" - dzwonki Świętego Mikołaja, który odwiedził nas wraz ze Śnieżynką przynosząc prezenty! Radości nie było końca, wszystkie dzieci okazały się grzeczne. Mikołaj troszkę u nas „zabawił' rozmawiając z dziećmi i  odpowiadając na wszystkie ich pytania. Uczniowie zrewanżowali się Mikołajowi piękną, świąteczną piosenką i obietnicą, że znów będą grzeczni przez cały następny rok! Tego dnia klasa miała również okazję obejrzeć film w chojnowskim kinie pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem".

Miesiąc się jeszcze nie skończył. Przed nami wspólne śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń. To wszystko wydarzy się już wkrótce, podczas naszej wspólnej klasowej wigilii, na którą już dziś czekamy z wielką niecierpliwością i radością w sercu!

Wychowawczyni   Małgorzata Kozioł

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII    E.R