ŚWIĄTECZNA PRZYGODA KLAS II c i III b

W poniedziałek, 16 grudnia, klasy II c i III b wybrały się do Ostaszowa,  aby przeżyć niepowtarzalne chwile na zajęciach przybliżających tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy zostali serdecznie przywitani przez gospodarzy i otrzymali mikołajkowe czapki. A później w miłej i ciepłej atmosferze, w pięknie udekorowanych pomieszczeniach, rozpoczęła się „Świąteczna przygoda": warsztaty kulinarne, podczas których dzieci lepiły pierogi, opowieści o zwyczajach i tradycjach świątecznych w różnych regionach Polski, nauka nakrywania stołu, wspólna „wieczerza"- degustacja wcześniej ulepionych pierogów i picie kompotu jabłkowego. Nie zabrakło wielu świątecznych opowieści i kolędowania, czasem połączonego z zabawą i ruchem. Było aktywnie, twórczo i bardzo przyjemnie.

Przy okazji uczniowie zwiedzili muzeum, które liczy niemal  200 gatunków zwierząt z całego świata. Ogromne wrażenia zrobiły  na wszystkich:  słoń, żyrafa, hipopotam, lew,  łoś i niedźwiedź. Będzie co wspominać!

G. Kośnik i M. Kazieczko

Więcej zdjęć w galerii                  wst. E.R