WyglÄ…da dobrze

Niezmiernie miÅ‚o nam jest poinformować, że uczennica klasy 8a – Eliza Laskowska zostaÅ‚a laureatkÄ… Wojewódzkiego Konkursu Zdolny ÅšlÄ…zak z dwóch przedmiotów: matematyki oraz fizyki. Podwójny tytuÅ‚ laureata zostaÅ‚ zdobyty po raz pierwszy w historii naszej szkoÅ‚y (w ubiegÅ‚ym roku laureatami zostali Hubert KupczyÅ„ski z matematyki i Maja Marysiewicz z jÄ™zyka niemieckiego). UzyskujÄ…c tytuÅ‚ laureata z matematyki, Eliza nie bÄ™dzie musiaÅ‚a pisać egzaminu z matematyki, bowiem automatycznie uzyskaÅ‚a 100% z tej części. Ponadto laureaci majÄ… pierwszeÅ„stwo w wyborze szkoÅ‚y Å›redniej, od razu uzyskujÄ…c maksymalnÄ… ilość punktów w rekrutacji.

NaszÄ… zdolnÄ… uczennicÄ™ do konkursu z matematyki przygotowywaÅ‚a p. Justyna Dziubak-Sobiechowska, natomiast z fizyki p.Iwona Majerowska.

Konkurs „zDolny ÅšlÄ…zak" jest konkursem wojewódzkim, skierowanym do wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu województwa dolnoÅ›lÄ…skiego. SkÅ‚ada siÄ™ on z 3 etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Konkurs realizowany jest w ramach DolnoÅ›lÄ…skiego Systemu Wspierania UzdolnieÅ„. Organizatorem konkursu jest SamorzÄ…d Województwa DolnoÅ›lÄ…skiego we współpracy z DolnoÅ›lÄ…skim Kuratorem OÅ›wiaty. Realizatorem konkursu jest DolnoÅ›lÄ…ski OÅ›rodek Doskonalenia Nauczycieli we WrocÅ‚awiu.

Serdecznie gratulujemy Elizie tak ogromnego sukcesu!!!