(szerokość: 640 / wysokość: 312)                                  Niezwykła wizyta z okazji

                  „Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa" w SP4!

 

             Szkoła Podstawowa nr 4 w swoich progach gościła już wiele znamienitych osób. Dziś również miała taką przyjemność. A kto u nas zagościł?

Wiele razy podkreślaliśmy znaczenie hasła „bezpieczeństwo ponad wszystko"! Podobną myśl głoszą pracownicy GDDKiA oraz jak łatwo się domyślić- nasze niezastąpione służby mundurowe!

           (szerokość: 375 / wysokość: 281)Do grupy świetlicowej trzecioklasistów, na zaproszenie wychowawcy p. Aleksandry Korby, przybyła delegacja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz współpracujący z nami chojnowscy policjanci i strażacy, ku przestrodze i w nagrodę zarazem! Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez panią Dyrektor Beatę Miler- Kornicką. Następnie przyszedł czas na część oficjalną. Mianowicie! Z wielką radością i dumą wszem i wobec ogłaszamy, iż uczennica klasy 3c Martyna Bandziak, zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Drogi przyszłości", zorganizowanym przez GDDKiA, z okazji 200.rocznicy powstania Centralnej Administracji Drogowej w Polsce. Nasza uczennica z rąk samej pani Dyrektor GDDKiA- Moniki Tuszyńskiej, odebrała dyplom oraz nagrodę w wysokości 1000zł! Praca Martynki zachwyciła jury konkursowe, swoim przekazem treści poprzez obraz, pomysłem, kreatywnością oraz oczywiście estetyką!

           (szerokość: 190 / wysokość: 142)Po wręczeniu zaszczytnej nagrody nastąpiła lekcja z panem drogowcem. Pani Magdalena Szumiata opowiedziała naszej, jak się przekonaliśmy dobrze zorientowanej i przygotowanej grupie dzieciaków, na czym polega praca drogowca i jak ważna jest widoczność na drogach! Każdy uczestnik zajęć otrzymał odblaski- latarki oraz „odblaskowy śliniaczek".

           O sytuacjach, w których bierzemy udział każdego dnia, a które mogą okazać się niebezpieczne opowiedzieli chojnowscy policjanci. Jak zachować się, aby bezpiecznie dojść do szkoły i wrócić z niej „całym i zdrowym", co zrobić gdy napotkamy groźnego psa albo obcą osobę, która nas zaczepia- tego i jeszcze więcej dowiedziały się zaciekawione Świetliczaki. W zamian za ciekawą lekcję odśpiewały panom policjantom piosenkę o bezpieczeństwie na drogach. Kolejnym punktem programu była prezentacja pierwszej pomocy przez straż pożarną. Uczniowie pod czujnym okiem mundurowych przeprowadzali resuscytację na fantomie. Następnie porozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wielkimi krokami ferii zimowych.

           (szerokość: 190 / wysokość: 142)Na koniec miłego spotkania dotarł do nas jeszcze jeden gość… Niby wiele ma wspólnego z innymi gośćmi, ale wyglądał nieco inaczej…Bardzo przypadł do gustu naszym dzieciakom.. Kto to taki? Komisarz Lew! Przybijane piątki, zdjęcia, uśmiechy, żarty i wszechpanująca radość towarzyszyły wszystkim na koniec tego miłego, ale jakże pouczającego spotkania! Żegnamy się z nadzieją- do zobaczenia!

 

                                                                                                 Natalia Halikowska


 
 (szerokość: 750 / wysokość: 562)

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

(szerokość: 750 / wysokość: 1000)

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

(szerokość: 750 / wysokość: 1000)

(szerokość: 750 / wysokość: 421)

(szerokość: 750 / wysokość: 562)


(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 Więcej zdjęć w galerii       E.R                             

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie