PORADY DLA UCZNIÓW

Jak skutecznie mobilizować się do nauki w domu?

1. Staraj się wstawać codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować.

2. Przestrzegaj planu lekcji w danym dniu. Z każdego przedmiotu będą dla Ciebie zadania.

3. Zaczynaj pracę od tej godziny, o której byś rozpoczynał lekcje w szkole.

4. Stosuj pauzy miedzy lekcjami- tak jak przerwy w szkole.

5. Zrób sobie plan dnia-wypisz przedmioty, których się będziesz uczył i  ile czasu na to przeznaczasz.

6. Zadbaj o porządek na biurku, usuń zbędne przedmioty- będą Cię niepotrzebnie rozpraszać.

7. Przewietrz pokój przed przystąpieniem do lekcji.

8. Wyłącz komórkę i telewizor.

9. Gdy poczujesz zmęczenie, gorszą koncentrację uwagi- wstań, zrób kilka ćwiczeń fizycznych.

Zobaczysz jak znowu poczujesz przypływ energii.

10. Pij dużo wody, odżywiaj się zdrowo, unikaj słodyczy.

11. NIE PANIKUJ! SYTUACJA JEST NOWA, TRUDNA I NIECODZIENNA.

Jesteś w domu po to aby właśnie czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Dbaj o siebie – nie zapominaj też o relaksie np. ciekawy film, posłuchaj muzyki, porozmawiaj przez telefon czy komunikator z przyjacielem, kolegą, koleżanką.

Zostań w domu i ogranicz bezpośrednie kontakty.

Utrzymuj dobre relacje z rodziną, kontaktuj się z dziadkami –dzwoniąc do nich. Oni też potrzebują miłego słowa od Ciebie.

Pamiętaj, NIE JESTEŚ SAM!

Zawsze możesz napisać do mnie w trudnej sprawie:

mpura@gazeta.pl

Twój pedagog szkolny Maria Pura