Projekt klas IV – „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"

W bieżącym roku szkolnym klasy czwarte wraz z wychowawcami biorą udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci pod nazwą „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?". Partnerem tego projektu jest Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Każda z klas zrealizowała już zdalnie kilka lekcji projektowych, dowiadując się między innymi, jak wpaść na świetny pomysł i jak gimnastykować wyobraźnię. Uczniowie ćwiczyli kreatywne myślenie, tworząc gwiazdy i łańcuchy skojarzeń, które niekiedy ich samych zaskakiwały tym, dokąd mogą zaprowadzić. Dzięki temu czwartoklasiści poznali metody ułatwiające generowanie nowych pomysłów, które warto stosować na co dzień.

Na czwartoklasistów czekają już indeksy, w których  - miejmy nadzieję już wkrótce – będą mogli zapisywać swoje osiągnięcia i rejestrować postępy w projekcie. Wychowawcy otrzymali także materiały dydaktyczne, które pomogą im realizować projekt w przyszłości.

A. Cz.

PROJEKT ZAKOŃCZONY