Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs adresowany jest do uczniów od klas 2 do 8. Ma on charakter jednorazowego testu. Na jego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. W tym roku odbędzie się on 18 marca.
Więcej o konkursie przeczytasz na:

www.kangur-mat.pl/zasady.php

Konkurs jest płatny z góry (10zł). Dzieci z klas 2 i 3 przynoszą pieniądze wychowawcom, rodzice starszych uczniów wpłacają pieniądze na konto, które poda szkolny koordynator konkursu. Termin wpłat – do 5 lutego.

Jeżeli przeprowadzenie konkursu w szkołach będzie niemożliwe, Komitet Organizacyjny konkursu może zdecydować o jego przeprowadzeniu za pośrednictwem internetu, we współpracy ze Szkolnymi Koordynatorami Konkursu. W takiej sytuacji Komitet wyznacza datę i czas konkursu oddzielnie dla każdej kategorii lub poziomu wiekowego.
            Czas rozwiązywania testu za pośrednictwem internetu zostaje wydłużony do 90 minut. Na razie 18 marca przygotowujemy się do konkursu tradycyjnego (papierowego) dla wszystkich. Organizator konkursu w Toruniu jest przygotowany na ewentualny inny termin online (z innymi zadaniami dla każdej kategorii) i on podejmie decyzję w razie zaistnienia ograniczeń związanych z pandemią.

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela szkolny koordynator - pani Justyna Dziubak Sobiechowska oraz nauczyciele matematyki.