Na zajęciach koła medialnego z elementami przedsiębiorczości i finansów praca wre – zarówno w grupie klas IV, jak i klas V-VI. W lutym udało nam się wydać aż trzy numery szkolnej gazetki „Zlepek"! A to wszystko dzięki temu, że na spotkaniach koła, które wciąż odbywają się zdalnie w aplikacji Teams, jego uczestnicy - „Przedsiębiorczy Korczakowcy" dowiadują się, jak dobrze zarządzać czasem, oddzielając sprawy ważne i pilne od spraw ważnych, ale mniej pilnych. W ten sposób uczniowie zdobywają umiejętność planowania swoich zajęć, co pozwala im lepiej zorganizować swoją pracę. Ćwiczą też umiejętność kreatywnego i twórczego myślenia, dzięki czemu nie brak pomysłów na nowe artykuły i ciekawe działania.  Ważną i przydatną umiejętnością jest także znajomość narzędzi TIK, dlatego ostatnio uczniowie uczyli się tworzyć quizy i zadania interaktywne w aplikacjach kahoot i learningapps.

Wszystko to składa się na nasz pierwszy mały sukces – w rankingu redakcji juniormedia „Zlepek" plasuje się w pierwszej dziesiątce – na szczęśliwym 7 miejscu!

Opiekunki koła: Aneta Czapska i Marzena Rudzka – Kupczyńska