Szkoła Dobrego Wychowania

Nasza Szkoła w okresie od 25.10.2020 r. do 10.02.2021 r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu SZKOŁY DOBREGO WYCHOWANIA. Celem konkursu było zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze. Koordynatorem projektu była Pani Psycholog Anna Jankowska zaś nadzór nad nim pełniła Pani Dyrektor Beata Miler-Kornicka.

Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w 5 etapach konkursu:

1. Przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat dobrego wychowania oraz opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania.

2. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy wśród uczniów na temat savoir vivre. Laureaci otrzymają dyplom „Mistrz savoir vivre" przygotowany przez szkołę.

3. Opracowanie krótkich prac pisemnych nt.: „Moje zachowanie świadczy o mnie".

4. Wykonanie plakatu, którego tematem przewodnim będzie „Mój wygląd świadczy o mnie".

5. Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania. Pogadanka z uczniami nt. dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka.