WyglÄ…da dobrze

W tym półroczu nasza szkoÅ‚a przystÄ…piÅ‚a do ogólnopolskiego programu ZÅ‚ote SzkoÅ‚y NBP.  Jest to program, który ma na celu popularyzacjÄ™ wiedzy

(szerokość: 320 / wysokość: 180)ekonomicznej wśród społeczności szkolnej.

Główna idea, która przyÅ›wieca temu przedsiÄ™wziÄ™ciu, to przygotowanie mÅ‚odych ludzi do zarówno swobodnego, jak i bezpiecznego poruszania siÄ™ w Å›wiecie finansów.

W szkole powstaÅ‚a Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skÅ‚ad której wchodzÄ… trzy nauczycielki – p. Justyna Dziubak – Sobiechowska, p. Marzena Rudzka – KupczyÅ„ska oraz p. Aneta Czapska, a także kilkunastu uczniów klas siódmych i ósmych. Zadaniem Drużyny bÄ™dzie podejmowanie różnych inicjatyw na rzecz szkoÅ‚y oraz jej najbliższego otoczenia. Inicjatywy te przybliżą zagadnienia zwiÄ…zane z ekonomiÄ… i finansami caÅ‚ej spoÅ‚ecznoÅ›ci szkolnej.

Na stronie szkoÅ‚y powstaÅ‚a specjalna zakÅ‚adka, dziÄ™ki której bÄ™dzie można Å›ledzić kolejne dziaÅ‚ania i inicjatywy podejmowane w ramach programu. WÅ›ród tych dziaÅ‚aÅ„ bÄ™dÄ… lekcje tematyczne poruszajÄ…ce okreÅ›lone tematy, spotkanie z ekspertem oraz debata szkolna. Zapraszamy do Å›ledzenia tych wydarzeÅ„ na bieżąco!