W kwietniu w naszej szkole klasy 8 wzięły udział w konkursie pt.: „Bądź jak…" „Nie bądź jak…"

Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna i nauczyciele poloniści.

W roku szkolnym 2020/2021 w konkursie wzięło udział 75 uczniów klas VIII

Konkurs składał się z III etapów:

I ETAP – odbył się 12.04 - na języku polskim przedstawiciel klasy wylosował 2 lektury do prezentacji w memach,

II ETAP – zakończył się 14.05 – wyłonieniem najlepszych memów i prezentacją na stronie internetowej szkoły i biblioteki szkolnej,

III ETAP – odbył się 20 maja – Uczniowie pisali test, w którym musieli wykazać się znajomością treści lektur omawianych na lekcjach i ustalonych przez organizatorów konkursu oraz wybrać mema lektury.

Spośród uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców z największą ilością uzbieranych punktów w teście i przyznało tytuły:

Mistrza Lektur klas 8

Emilia Siwka 8B i Kacper Kalicki 8A