„Przedsięborczy Korczakowcy", czyli uczestnicy koła medialnego z elementami przedsiębiorczości i finansów dla klas IV i dla klas V i VI zakończyli pracę w tym roku szkolnym. Jednym z efektów naszych działań było wydanie 17 numerów szkolnej gazetki „Zlepek" i uplasowanie się na 6 miejscu w rankingu redakcji Junior Media. Podejmowana przez uczniów tematyka artykułów była różnorodna, tak jak i tematyka zajęć kółka. Uczestnicy koła mieli okazję nie tylko poznać warsztat pracy dziennikarza, ale też uczyli się krytycznego korzystania z różnych źródeł i odpowiedzialności za słowo. Rozwijali swój warsztat TIK – poznawali przydatne aplikacje, nauczyli się tworzyć własne zadania i zagadki interaktywne. Na pewno po tym roku szkolnym nieobce będę im podstawowe pojęcia z zakresu finansów, a w ramach rozwijania postawy przedsiębiorczej wszyscy mieli okazję poznać swoje mocne i słabe strony, dowiedzieli się, jak je rozwijać i jak nad nimi pracować. Wiedzą też, jak lepiej zorganizować swój czas i efektywnie działać. Tym, co uczniowie najbardziej docenili w(szerokość: 221 / wysokość: 307) zajęciach, była właśnie ich wszechstronność i różnorodność, a także możliwość pracy z osobami z innych klas. Uczniom przypadła do gustu również atmosfera panująca na kółku, a w związku z tym, że przez cały rok szkolny wszyscy pracowali z zapałem, kilku najbardziej aktywnych uczestników koła i autorów licznych artykułów zostało nagrodzonych ciekawymi książkami.

Zbliżają się wakacje, więc prezentujemy ostatni przedwakacyjny numer „Zlepka" i zachęcamy do lektury. Znajdziecie w nim pomysły na wakacyjne wyjazdy i przydatne wskazówki dotyczące chociażby pakowania!

Życzymy wszystkim udanych wakacji!