Zajęcia wyrównawcze edukacja wczesnoszkolna gr.1

Zajęcia wyrównawcze edukacja wczesnoszkolna  gr.2

E.Abel-Milanicz, środa 11.40-12.25 s.16

Ul. Kilińskiego 23 Chojnów

Program zajęć wyrównawczych jest zgodny z podstawą programową oraz programem edukacji wczesnoszkolnej dla klas 1-3. Uwzględnia realizację podstawowych treści programu w zakresie edukacji polonistycznej i matematycznej. Głównym założeniem jest wyrównywanie braków spowodowanych zdalnym nauczaniem, powtarzanie i utrwalanie wiadomości.

Cele ogólne:

- eliminacja niepowodzeń szkolnych, spowodowanych zdalnym nauczaniem,

- wyrównanie braków, spowodowanych zdalnym nauczaniem.

Cele szczegółowe:

- rozwijanie podstawowych umiejętności, służących świadomemu i efektywnemu uczeniu, m.in. czytanie, pisanie, liczenie, poprzez uzupełnianie materiału ćwiczeniami dodatkowymi,

- uwzględnianie indywidualnych potrzeb, dostrzeganie mocnych stron dziecka, czy umacnianie wiary we własne siły,

- uczenie rozwiązywania problemów edukacyjnych, związanych z nauką zdalną, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, logicznego myślenia.

Treści:

- edukacja polonistyczna: ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem, utrwalanie pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną, utrwalenie kolejności alfabetycznej, płynne czytanie z zaznaczeniem znaków przestankowych, ćwiczenie pamięci.

- edukacja matematyczna: dodawanie i odejmowanie w zakresie1000, w tym pisemne, mnożenie i dzielenie w zakresie 100, obliczanie obwodów podstawowych figur geometrycznych, rozwiązywanie zadań z treścią, obliczenie zegarowe i kalendarzowe, cyfry rzymskie.

Zajęcia wyrównawcze edukacja wczesnoszkolna  gr.3

M.Stal, Czwartek, 10.45-11.30 s.5

Zadania:
- wyrównywanie braków,
- powtarzanie i utrwalanie materiału z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej,
- wdrażanie uczniów do posługiwania się zdobytymi wiadomościami oraz umiejętnościami w życiu codziennym.

Cele:
- eliminacja lub pomniejszanie niepowodzeń szkolnych,
- wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach,
- rozwijanie motywacji do nauki i zdobywania wiedzy,
- rozwijanie i doskonalenie umiejętności w zakresie mówienia, czytania, pisania, słuchania i liczenia,
- umacnianie wiary we własne siły, pomoc uczniom w zdobywaniu pewności siebie,
- dostrzeganie mocnych stron dziecka,
- kształtowanie umiejętności porozumiewania się i pracy w grupie,
- rozwijanie kreatywności, pobudzanie i rozwijanie wyobraźni,
- rozwijanie logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

Zajęcia wyrównawcze edukacja wczesnoszkolna gr.5

M.Kazieczko środa, 12.35-13.20 s.109 mały budynek

Zajęcia wyrównawcze edukacja wczesnoszkolna gr.6

A.Mazurkiewicz środa, 8.00-8.45 s.101 mały budynek

Ul. Kilińskiego 23 Chojnów

Głównym celem zajęć jest wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach szkolnych ucznia, powtarzanie i utrwalanie zdobytych wiadomości.
Cele szczegółowe:
• Rozwijanie motywacji do nauki.
• Kształtowanie sprawności w zakresie mówienia, pisania i czytania.
• Rozbudzanie motywacji czytania tekstów dla dzieci.
• Wzbogacanie słownictwa ucznia.
• Utrwalanie podstawowych pojęć matematycznych.
• Rozwijanie logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

Zajęcia te mają za zadanie wdrażać uczniów do posługiwania się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami w życiu codziennym oraz podnosić poziom wiedzy podopiecznych.
Zadania:
• indywidualizacja, odpowiednie dobranie treści nauczania,
• właściwa realizację zajęć,
• stopniowanie trudności,
• dostosowanie wymagań do możliwości dziecka,
• wykorzystanie i stosowanie różnorodnych: metod nauczania, środków dydaktycznych i form organizacyjnych.