Na indiańskim tropie, czyli wycieczka klasy IIB!

Ostaszów- miejscowość stosunkowo niedaleko położona od Chojnowa, pozornie podobna do każdej innej, jednak w jej głębi ma swoje miejsce coś niezwykłego- indiańska osada, jak z obrazka! Uczniowie klasy IIb podczas wycieczki mieli okazję poznać kulturę Indian oraz najrozmaitsze aspekty związane z ich codziennym życiem.

Pierwsze, duże wrażenie zrobiły na nas namioty tipi, dokładnie takie, na jakie można by się natknąć wieki temu w prawdziwej wiosce indiańskiej. W każdym z nich czekała na nas inna atrakcja- jeden przepełniony był strojami mężczyzn oraz bronią, którą się posługiwali. Zbierana przez dwie dekady kolekcja była bardzo okazała i ciekawiła małych słuchaczy. W innym tipi zobaczyliśmy atrybuty kobiet i dzieci, ich ubrania oraz przedmioty, z którymi się nie rozstawali, m.in. indiańskie zabawki, bo jeśli ktoś myśli, że indiańskie dzieci nie miały „kena i barbie", sanek, czy też „resoraków" to jest w dużym błędzie! Owszem miały, tylko nieco inne, wpasowujące się w ich kanon kulturowy. Ponadto uczniowie brali udział w atrakcjach, takich jak strzelanie z łuku, wyścigi węży, czy łowienie rybek. Nie obeszło się także bez indiańskiej uczty przy ognisku. Równie duże wrażenie wywołały u dzieci wizyty w muzeum lalek i klocków Cobi oraz w mini zoo, gdzie czekały na nas głodne głaskania, pieszczot i przywiezionych przez nas przekąsek zwierzaki.

Kolejne miłe, wspólnie spędzone chwile zapisały się na kartach historii naszej klasowej rodziny. A w planach już kolejny wyjazd, którego nie możemy się doczekać

Pozdrawiamy!

Klasa 2b wraz z wychowawcą Natalią Halikowską