Europejski Dzień Sportu Szkolnego w SP4 Chojnów!

Trzymając się zasady- nasze zdrowie w naszych rękach, pamiętamy o promowaniu zdrowego stylu życia. Dokonujemy tego poprzez udział w rozmaitych akcjach, inicjatywach i przedsięwzięciach tematycznych. Idealna ku temu okazja przypadła na dzień 30 września, kiedy to nasza szkoła po raz kolejny, z wielką przyjemnością, obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD uczestniczyło blisko 2mln uczniów z prawie 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie! W tym roku w Polsce brało udział 1000 szkół.

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, przygotowany przez Akademię Krokieta i Lamy dla klas I-III oraz nauczycieli wychowania fizycznego SP4 dla klas IV-VIII .W naszej szkole w tym sportowym wydarzeniu wzięło udział 380 uczniów. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat aktywnego i zdrowego stylu życia oraz uprawiania sportu. Było wesoło i kolorowo. Odbyły się różne konkurencje sprawnościowe, gry i zabawy oraz współzawodnictwo drużynowe. Nie zapomnieliśmy także o zasadach fair play, jak na prawdziwych sportowców przystało!

Jednak to nie myśl o zwycięstwie przyświecała nam tego dnia. Parafrazując słowa znanej piosenki, chodziło nam głównie o to, by każdy pojął, iż sport uprawiać „każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi!".