W czwartek 20 października o godz. 13.20 w dużej świetlicy szkolnej w towarzystwie Pani Wicedyrektor Anny Denisiak, wychowawców i kierownika świetlicy Teresy Halikowskiej rozpoczęła się uroczystość „Pasowania na Świetlika".  Po przywitaniu wszystkich uczniów z klas 1a, 1b i 1c uczęszczających do świetlicy szkolnej, rozpoczęła się ceremonia przyjęcia wszystkich do grona Świetlików prowadzona przez kolegę oraz koleżanki z klas 3. Wychowankowie świetlicy zostali poddani 5 próbom: próbie mowy, próbie logicznego myślenia, zabawy, sprawności ruchowej i najważniejszej próbie wiedzy. Zadaniem uczniów było powtórzenie trudnych słów, które nie jednemu z nas sprawiłyby trudność. Kolejna próba wymagała udzielenia poprawnego stwierdzenia na przygotowane krótkie informacje o otaczającym nas świecie. W ostatniej próbie uczniowie wykazali się znajomością zasad panujących w świetlicy.

Najważniejszym momentem było złożenie przysięgi ślubowania, którą dzieci złożyły przed Panią Dyrektor. Z okazji pasowania wychowankowie świetlicy otrzymali pamiątkowe prezenty. Od tego momentu każdy uczeń stał się pełnoprawnym wychowankiem świetlicy szkolnej.

Wychowawca świetlicy

Ewelina Karpiak