Jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie pomaga potrzebującym zwierzętom. W tym roku zbieramy karmę oraz potrzebne rzeczy dla psów i kotów ze Schroniska dla małych zwierząt w Dłużynie Górnej oraz wspieramy Stowarzyszenie Pomocy Królikom z Wrocławia.

Pomocą królikom zajęliśmy się my - klasa 6b. Nasi wolontariusze wykonali plakaty, na których wyszczególniono potrzeby stowarzyszenia. Pojawiły się one w dwóch budynkach szkoły. Uszakom potrzebne są:

- podkłady higieniczne

- specjalne granulaty dla chorych króliczków: ProFibre i RodiCare Basic,

- kocyki (bardzo lubimy używać tych tanich kocyków z Pepco),

- karma Versele Laga Complete Cuni Adult/Junior,

- dry bedy,

- mieszanki ziółek dla królików,

- sianko,

- pellet drewniany,

- suszone warzywa, np. buraki, marchewka, topinambur, cykoria,

- suszone owoce, np. banany, gruszki, jabłka, papaja, truskawki,

- korzenie mniszka i topinamburu,

- małe gałązki.

Codziennie namawiamy kolegów i koleżanki do pomocy porzuconym, chorym, cierpiącym króliczkom. Potrzebne rzeczy można przynieść do naszej sali 205 lub przekazać swojemu wychowawcy. Prowadzimy też zbiórkę pieniędzy na leczenie zwierzątek. Po zakończeniu akcji pochwalimy się zebraną sumą. Zbiórka potrwa do końca tygodnia.

Nie bądź obojętny! Pomóż!

klasa 6b