Lekcja muzealna w klasie IIIB

3 listopada uczniowie klasy IIIB udali się do Muzeum Regionalnego w Chojnowie na zajęcia pt. „Muzeum – cóż to takiego?". Trzecioklasiści mieli okazję poznać pracę muzealnika i na chwilę stać się prawdziwym muzealnikiem. To było wyjątkowe przeżycie, bo tym razem uczniowie wyposażeni w rękawiczki ochronne mogli nie tylko oglądać, ale też dotykać wybrane eksponaty muzealne. Prowadząca zajęcia p. Agnieszka Duda zabrała uczniów w miejsca, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających muzeum. Uczestnicy poznali zasady gromadzenia i dbania o zbiory muzealne, katalogowania eksponatów oraz tworzenia wystaw. Przedstawienie w taki sposób podstawowej działalności muzeum było dla uczniów ciekawym i cennym doświadczeniem.

Wychowawca – Agnieszka Barszczyk