TYDZIEŃ ZAWODÓW W SZKOLE

Kim będziesz, gdy dorośniesz? Jaki zawód Cię interesuje? Takie pytania bardzo często słyszą dzieci. Niektórzy z dużym zapałem udzielają odpowiedzi, mają swoje marzenia i wyobrażenia na temat zawodu w przyszłości, inni nie potrafią określić czym będą chcieli się zajmować. Aby przybliżyć uczniom specyfikę zawodów – odbył się w naszej szkole „Tydzień zawodów". Każda klasa miała za zadanie omówić wybrane zawody. Dzieci wraz z wychowawcami z dużym zaangażowaniem podeszły do zadania. Profesji było bardzo wiele: fryzjer, sprzedawca, górnik, policjant, strażak, rolnik, dziennikarz, prezenter telewizyjny, pracownik muzealny, bibliotekarz, sportowiec, piekarz, cukiernik, kucharz, nauczyciel, prawnik.  Uczniowie również omawiali zawody wykonywane przez swoich rodziców. W klasach pojawiły się gazetki na temat zwodów na rynku pracy, a także „specjalni goście", którzy opowiedzieli o swoich zawodach. Pytań do gości było bardzo dużo. Dzieci były dociekliwe i chciały dowiedzieć się jak najwięcej. Pojawił się nawet Quiz „100 pytań do..." dzięki któremu nasza szkolna pielęgniarka Pani Sylwia dała dzieciom pełen obraz swojego zawodu. Przez ten tydzień uczniowie naszej szkoły z pewnością wzbogacili swoją wiedzę na temat zawodów – jakie mogą kiedyś wykonywać w przyszłości.

Małgorzata Kozioł