Wycieczka klasy 1c i 2d do Hydropolis we Wrocławiu

3 listopada klasa 1c i 2d udały się na wycieczkę edukacyjną do Hydropolis we Wrocławiu. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach „Pigmenty portrecistów", podczas których stworzyli własne pastele z powszechnie dostępnych produktów. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego malujemy pastelami. Zapoznały się również z historią ich powstawania oraz rodzajami.

Następnie wszyscy przystąpili do zwiedzania 7 stref tematycznych w Hydropolis. Pierwszy etap wystawy stanowiła projekcja filmu „Planeta Wody", która opowiadała o powstaniu wody na ziemi. Kolejna „Strefa Głębiny" obnażyła najbardziej przerażające stworzenia głębinowe oraz przeniosła wszystkich w legendarną podróż batyskafem „Trieste". Uczniowie poznali również bogaty ekosystem raf koralowych oraz repliki starożytnych wynalazków i modele największych statków.  Pozyskali także wiedzę na temat wody w organizmie człowieka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się multimedialna mapa Wrocławia, zawierająca m. in. powódź z 1997roku. Na zakończenie dzieci obejrzały stany skupienia wody w postaci symulatora zamieci śnieżnej oraz ognia z pary wodnej.

Pełni pozytywnych wrażeń z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wycieczki edukacyjnej.

Aleksandra Mazurkiewicz

Izabela Wiśniewska