Wycieczka klas 1a i 1b do Hydropolis we Wrocławiu

W dniu 8 listopada 2022 dwie klasy pierwsze spotkały się na miejscu zbiórki na chwilę przed godziną siódmą rano. Dzieci z wielką radością wyczekiwały momentu wyruszenia w ich pierwszą, dłuższą szkolną podróż.

Po przybyciu do Wrocławia każda z grup w skupieniu zwiedzała Hydropolis i poszerzała swoją wiedzę na temat wody na świecie i w ciele człowieka oraz stworzeń żyjących w oceanach. Dzieci miały również okazję przenieść się w legendarną podróż batyskafem a także zobaczyć multimedialną mapę Wrocławia. Największą jednak atrakcją okazał się etap, w którym dzieci poznały stany skupienia wody obserwując zamieć śnieżną i ogień z pary wodnej.

Po czasie poświęconym na zwiedzanie uczniowie udali się na warsztaty „Pigmenty portrecistów", w trakcie których każde dziecko miało okazję samodzielnie stworzyć pastele    z produktów ogólnodostępnych.

Katarzyna Węglińska

Iwona Rogusz